Autodoc.sk — Horúca linka a zákaznícky servis náhradných dielov
Pondelok - Piatok: 8:00 - 18:00
Sobota - 10:00 - 14:00

1.000.000 autodielov - nájdite si vhodný náhradný diel pre vaše auto Príklad

0 Produkty
#
0,00 €

Výber autodiely pre Karoséria

Značkové diely pre Karoséria — katalóg výrobkov
Prosím, vyberte si požadovanú Karoséria kategóriu náhradných dielov

Karoséria náhradne diely – všetky dôležité informácie o funkcii, inštalácii, diagnóze a životnosti

Karoséria je časť vozidla, určená na umiestnenie vodiča, pasažierov a nákladu. Okrem toho poskytuje aktívnu a pasívnu ochranu vodiča a pasažierov.

Druhy karosérií

Podľa konštrukcie:

 • Rámová karoséria. Je to konštrukcia, ku ktorej sa montuje motor, prevodovka, riadiaci systém, zavesenie kolies. Práve rám konštrukcie nesie väčšinu záťaže počas jazdy.
 • Kompaktná karoséria. Takýto druh konštrukcie umožňuje prenášanie váhy medzi hlavnými súčasťami vozidla, teda podvozok, rám, panely konštrukcie vozidla a strecha.

Podľa materiálu:

 • Oceľ. Oceľ s nízkym obsahom uhlíkových vlákien poskytuje vysoký stupeň mechanickej odolnosti; je charakterizovaný výdržou v rámci komplexnosti štruktúry a nízkou mierou potreby údržby.
 • Hliník. Karosérie vyrobené z hliníkových zliatin sú charakteristické nižšou váhou, odolnosťou voči korózii, jednoduchou výrobou a údržbou. Avšak je potrebné podotknúť, že v porovnaní s oceľovými karosériami má tento druh karosérie horšie vlastnosti v oblasti odolnosti, izolácie zvuku a údržby.
 • Pokročilé kompozitné materiály. Karosérie vyrobené z kevlaru, karbónových vlákien, alebo sklených vlákien sú veľmi silné a pritom veľmi ľahké. Avšak ich výroba je pomerne náročná, drahá a vyžaduje najnovšie technológie výroby. Poškodené časti nie je možné opraviť.
Časti karosérie
 1. Predné výstuhy.
 2. Predný štít.
 3. A-stĺpik.
 4. Strecha.
 5. D-stĺpik.
 6. Bočný panel.
 7. Panel na prístup do kufra.
 8. B-stĺpik.
 9. Prah.
 10. Centrálna konzola.
 11. Podlaha.
 12. Blatník.
Opotrebovanie

Počas využívania vozidla padá najväčšia záťaž na karosériu auta. Stav a správnu funkčnosť karosérie ovplyvňuje mnoho rôznych faktorov. Sú to napríklad kvalita povrchu ciest, funkčnosť motora, funkčnosť prevodovky. V suchom prostredí a bez vážnych nehôd je životnosť karosérie približne 10-15 rokov bez akýchkoľvek opráv. Ak s vozidlom počas roka najazdíte okolo 35-40,000 km, životnosť karosérie auta by sa mala pohybovať na úrovni 8-12 rokov bez opravy. Aby sa predišlo problémom s karosériou auta, je potrebné vykonať úkony proti vzniku korózie na skrytých miestach a na podvozku. Pravidelná návšteva umývačiek áut, používanie špeciálnych sprejov a lakov, odstraňovanie i malých známok hrdze, pretieranie škrabancov a oterov nie len uspokojí vaše oči v rámci pekného vzhľadu vášho auta, ale vozidlu tiež umožní omnoho dlhšiu životnosť.

Poškodenia karosérie
 • Korózia karosérie;
 • Premenlivý stupeň meniacej formy oddelených častí;
 • Praskliny vo zvaroch;
 • Zdeformované dvere;
 • Poškodenie, vibrácie alebo klepotanie deformovaných častí, alebo uvoľnených častí;
 • Deformácia okien;
 • Poškodenie skrutiek alebo úchytov ;
 • Zhoršenie kvality laku a protikoróznych náterov;
 • Poškodenie malých súčiastok na jednotlivých paneloch;
 • Praskliny v spojení stĺpikov;
 • Ohnutie panelov a výstuh pri nadmernom zaťažení;
 • Deformácia spôsobená nehodou.
Oprava karosérie

V skutočnosti neexistuje mnoho dôvodov na opravu alebo výmenu karosérie vozidla. Ovplyvňujúcimi faktormi sú iba čas, prostredie alebo dopravná nehoda. Ak by bola nehoda iba malá a karoséria auta by nebola výrazne poškodená, opravu môžete vykonať i sami. Neznamená to ale, že tento proces bude ľahký alebo lacný. Aj takáto práca vyžaduje určitý tréning: určite je potrebné disponovať náhradnými dielmi, a takisto určitými skúsenosťami a znalosťami ohľadom opravy. Ak sa avšak na vašom aute podpísal časový faktor alebo prostredie, v ktorom jazdíte, pre opravu a údržbu vašej karosérie by ste mali navštíviť špecializovaný servis. Odborníci sa dokonale postarajú o vaše auto a všetky potrebné časti vymenia veľmi rýchlo. Mechanici a kvalitné náhradné diely opäť predĺžia životnosť vášho auta.

Je príjemné spolupracovať s nami

Hľadanie tých správnych súčiastok pre vašu karosériu vám na našej stránke skutočne nezaberie veľa času ani námahy. Zadajte značku auta a model, vyberte si produkt a kúpte si ho! U nás máte možnosť zakúpiť si nedrahé náhradné diely iba v priebehu niekoľkých minút, a to všetko online. Ak máte nejaké otázky, naše zákaznícke centrum vám rado poskytne všetky potrebné informácie. Nakupovanie náhradných dielov pre vašu karosériu je tak jednoduché, rýchle a výhodné!

Výmena Karoséria náhradne diely: Videonávod pre opravu

Top 10 bestsellerov zo Karoséria sekcie
Odporúčané náhradné diely zo Karoséria sekcie. Tieto diely sú hity predajnosti. Kúpte si naše výrobky a využite všetky naše skvelé zľavy a ponuky.
Kúpte si online za zľavnené ceny, špeciálne ponuky a akcie - TecDoc Inside

Tu zobrazené údaje, najmä celá databáza, nesmú byť kopírované. Zdržte sa kopírovania dát alebo celej databázy, distribuovania a/alebo vykonávania týchto činností tretími stranami bez predchádzajúceho súhlasu TecDoc. V opačnom prípade sa jedná o porušenie autorských práv a takáto činnosť bude trestne stíhaná.

Medzinárodný zákaznícky servis
Objednaním náhradných dielov online ušetríte minimálne 85%Zákaznícky servis v Slovensko
Autodoc.sk – Horúca linka a zákaznícky servis

© 2017 www.autodoc.sk: AUTODOC online obchod

Nový vyhľadávač na stránke vám uľahčí nájsť presne to, čo hľadáte. Vyhľadajte všetko, čo potrebujete

Typ požiadavky Príklad
Náhradné diely Bromsskivor
Náhradné diely + Výrobca Oljefilter CHAMPION
Náhradné diely + Výrobca vozidla Tändstift FERRARI
Náhradné diely + Číslo produktu Vindrutetorkare / Vindrutetorkarblad AHL65/B01
Číslo produktu DUR-045L
Číslo produktu + Výrobca DUR-050L DENSO
OEN 0040534
OEN + Výrobca 1272033 DENSO
loader Čakajte prosím...